WordPress mi Blogger mı ? Hangisi Daha İyi ?

WebCenneti.Com

İnternette Vakit Geçirmeyi Seven, Hakkında Bilgi Sahibi Olduğu Konuları Blogunda Paylaşan Biri...

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

10 Cevaplar

 1. Memhet Candan dedi ki:

  WordPress sürekli güncel ve gelişiyor üstüne koyuyor ancak blogger biraz yavaş geliyor. WordPress i şekilden şekile sokabilirsin her tür sayfayı yapabilirsin. Ancak blogger da sadece blog olayına tutsak kalınıyor. WordPress daha avantajlı ancak index konusunda google ın ürünü olan blogger biraz daha önde kendi ürünü olduğu için daha hızlı indexliyor gibi geliyor bana hep. Sadece blog ve makale yayınlayacaksanız blogger yeterli 🙂

  • WebCenneti.Com dedi ki:

   Eksiklerimi tamamladığınız ve katkıda bulunduğunuz için çok teşekkürler. WordPress her türlü önde ama Blogger da Google’ın olması ve ücretsiz olmasıyla insanların dikkatini ve beğenisini üzerine çekiyor.

 2. Onur dedi ki:

  İkisinin de kendine göre üstünlükleri var. Hangisi dersen imkanı olan WordPress yani ödeme yapabilecek olan host, domain vs. imkanı olmayan blogger ile devam eder. Blogger çok kullanmadım ama devamlı WordPress kullanıyorum ve bence kullanıcı için oldukça önemli avantaj sunuyor.

 3. Hamdi dedi ki:

  Sadece maddiyat değil olay ben en pahalı sunucu alacak maddi güce de sahibim fakat, size bir getiri olmayan site için başta o kadar yatırım yapmaya gerek Yok. Deneyimlerimden faydalanarak yazıyorum bu yazıyı. Siz bir şeyler yazıyorsunuz insanlara fayda sağlıyorsunuz bu yazdıklarınızla fakat emeğinizin karşılığını ilk başlarda alamayacaksınız ki Yen’i açılan 1 işletme bile 2 sene gibi bir sürede oturuyor bu sürede mümkün olduğunca idareli ve temkinli yaklaşıp boşa harcama yapmamak gerek sermayeyi çarçur etmemeliyiz. Baktık işletme tuttu, müşteri potansiyeline göre harcama yapıp uygun ortamı yaratırız. Yani ziyaretçi sayısına ve ihtiyaçlarımıza göre bir sunucuya geçer ve wordpress kullanırız. Fakat ilk etapta blogger güvenlik, bedava oluşuyla ve hızlı index almasıyla ihtiyaçlarımızı görecektir.

  • WebCenneti.Com dedi ki:

   Görüşleriniz ve katkılarınız için çok teşekkürler hocam. Gayet açık ve anlaşılır olarak yazıya katkı sağlamanız beni mutlu etti. Ekonomik yaklaşımlar adına yorumunuz önemli bir yere sahip.

 4. Bugüne kadar hep Blogger kullandım. Zaman zaman WordPress’e de özendim ancak Blogger beni gibi birinin işini fazlasıyla görüyor aslında.

 5. Kaan Karadeniz dedi ki:

  Bugüne kadar pek çok projemde ilk adımı hep WordPress ile attım. Yılların alışkanlığı olsa gerek artık birçok şey standart hale geldiği için hep onu bir adım önde gördüm. Blogger konusuna hep mesafeliydim ama bu mesafenin anlamsız olduğunu son birkaç projede görmüş oldum. İki platform arasında en büyük farklılığın esneklik olduğunu söyleyebilirim. WordPress çok esnek ve deyim yerindeyse nereye götürürsen oraya gelen bir yapıya sahip ama Blogger ile yapabileceklerin biraz sınırlı.

  Bundan sonra yeni bir projenin altına imza atarsam muhakkak Blogger kullanmaya çalışacağım. WordPress çok kapsamlı olsa bile masrafının çok olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bununla birlikte artık Blogger’a bir şans verilmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Bana kalırsa her ikisinin kullanımı yapılmak istenen projeden projeye değişim göstermelidir.

  Yazı ve emeğin için teşekkürler.

  • WebCenneti.Com dedi ki:

   Deneyimlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler hocam.
   Yazı gerçekten zengin içeriğe sahip oldu. Tabi ki siz yorum yapan değerli arkadaşlarım sayesinde 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir